Francja to kraj o wielkim dziedzictwie kulturowym, historycznym, przyrodniczym i oczywiście gastronomicznym. Ponadto tamtejsze uniwersytety są uznawane na całym świecie ze względu na swój prestiż. Jeśli myślisz o wyjeździe na Erasmusa do Francji i nie wiesz, które miasto wybrać, oto 5 ulubionych miast studentów zagranicznych.

Tuluza

Tuluza jest czwartym najbardziej zaludnionym miastem we Francji. Mimo to jest znana z tego, że jest spokojnym i przyjaznym miejscem, czego nie można powiedzieć o wielu dużych miastach w dzisiejszych czasach. W ostatnich latach stała się miejscem spotkań studentów z całego świata. Ponadto, jeśli studiujesz inżynierię lotniczą, wyjazd do tego miasta na Erasmusa powinien być koniecznością, gdyż jest to lotnicza stolica Europy. Znajdują się tu siedziby takich firm jak Airbus czy Galileo Positioning System.

Paryż

Stolica Francji nie mogła zostać pominięta w tym artykule. Mieszkanie przez kilka miesięcy w centrum francuskiej kultury i sztuki jest bardzo wzbogacającym doświadczeniem, którego nigdy nie zapomnisz. Jest to doskonała okazja do poznania ludzi z różnych stron świata, oraz zanurzenia się w kulturze, sztuce i literaturze.

Pamiętajcie jednak, że jeśli zdecydujecie się na Erasmusa w Paryżu, będziecie musieli pojechać z dużą ilością oszczędności, gdyż jest to bardzo drogie miasto. Porady na temat oszczędzania pieniędzy znajdziesz tutaj: https://www.panoramabiznesu.pl/na-czym-mozna-oszczedzic-dodatkowe-pieniadze/

Lyon

Lyon został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, ponieważ posiada wielkie dziedzictwo historyczne. To urocze miejsce oferuje zalety dużego miasta, zachowując jednocześnie ciepłą i przyjazną atmosferę. W tym mieście odbywają się liczne imprezy kulturalne i artystyczne. Ponadto można korzystać z dużej ilości tarasów przy rzekach Rodan i Saona. Jeśli studiujesz chemię, biotechnologię lub nauki o środowisku, to miasto może być dobrym miejscem na Erasmusa, ponieważ Lyon jest drugim największym ośrodkiem zatrudnienia w tych dziedzinach we Francji.

Montpellier

To niewielkie miasto na południu Francji staje się coraz bardziej popularne wśród studentów Erasmusa z całej Europy. Jest to bardzo przystępne miasto z bogactwem zabytków, zajęć i wydarzeń. Ponadto ceny są niższe w porównaniu do innych miast, takich jak Paryż czy Marsylia. To historyczne, a zarazem nowoczesne i wielokulturowe miasto, z którego blisko jest do Marsylii, Tuluzy czy Bordeaux, a przede wszystkim do wybrzeża. Montpellier jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, metalurgicznym i gastronomicznym. Jeśli więc studiujesz coś związanego z tymi dziedzinami, wybór tego miasta może być dobrym rozwiązaniem.