Poeta to osoba, która pisze wiersze. Okazuje się, że pisać wiersze może każdy, natomiast nie każdy ma do tego talent. W Polsce i innych krajach znamy wielu poetów, którzy zaskakują swoimi dziełami.

Aż do dziś zaczytujemy się w życiowych wierszach, które są pełne emocji i uczuć. Przyjrzyjmy się temu, którzy zagraniczni poeci są najbardziej cenieni. Ich wiersze zna cały świat. O czym warto wiedzieć? Jakie nazwiska są godne uwagi?

Popularni zagraniczni poeci

Wśród najpopularniejszych zagranicznych poetów, wymienić warto:

  1. William Shakespeare – to angielski poeta, aktor i dramaturg. Jest uznawany za jednego z najwybitniejszych pisarzy literatury angielskiej. Napisał 38 sztuk i wiele różnych, innych utworów.
  2. Dante Alighieri – to włoski filozof, poeta i polityk. Najbardziej znanym dziełem Dantego jest Boska komedia. Utwór jest uznawany za arcydzieło światowej literatury.
  3. Homer – to grecki epik, recytator, śpiewak i pieśniarz wędrowny. Jest najstarszym znanym z imienia poetą europejskim. Jego najwybitniejsze dzieła to Odyseja i Iliada.
  4. Ezra Pound – to amerykański krytyk literaki, poeta, tłumacz i publicysta. Jest uznawany za najwybitniejszego przedstawiciele modernistycznej poezji.

Oczywiście znanych poetów jest znacznie więcej, a ich dzieła docenia cały świat, warto w tym momencie nadmienić Ernest’a Hemingway’a

Na uznanie zasługuje amerykański dziennikarz i pisarz – wspomniany Ernest Hemingway. Jest autorem powieści o tytułach Komu bije  dzwon, Stary człowiek i morze, Słońce też wschodzi, czy Śniegi Kilimandżaro. Bardzo często Hemingway jest przedstawiany jako klasyczny przedstawiciel amerykańskiej literatury. To poeta o wielu talentach, które są doceniane już od wielu lat.

Więcej informacji o autorze „Starego człowieka i morza” tutaj: https://www.autorka.pl/kim-byl-ernest-hemingway-informacje-o-autorze-ksiazki-stary-czlowiek-i-morze/.