Studiowanie lub wybór kariery uniwersyteckiej w życiu człowieka jest jedną z najważniejszych decyzji, ponieważ będzie ona miała wpływ na resztę życia. Z jednej strony coraz bardziej zglobalizowany i konkurencyjny świat wymaga lepiej przygotowanych i przeszkolonych specjalistów, ale z drugiej strony konieczne jest również wybranie opcji akademickiej, która nam się podoba i która jest naszą pasją.

Zawsze są plusy i minusy we wszystkich karierach, ale przedmiotem niniejszego artykułu jest wyjaśnienie dobrych powodów, dla których warto studiować turystykę. Jeśli studiowałeś i praktykowałeś tę karierę, będziesz wiedział, że to, co tu wyjaśniono jest prawdą, a jeśli jesteś w trakcie podejmowania decyzji o tym co studiować, na pewno damy ci bodziec który potrzebujesz.

1. Turystyka daje ci możliwość poznania ludzi z całego świata.

Możesz pracować w dowolnej części hotelu i mieć pewność, że poznasz ludzi z różnych kultur i będziesz mógł ćwiczyć i uczyć się nowych języków. Istnieje również możliwość pracy w restauracjach, na statkach wycieczkowych, w przewodnikach, wśród wielu innych obszarów, gdzie zawsze będziesz miał kontakt z ludźmi z różnych narodowości.

2. Podczas studiów twoi koledzy z klasy będą najprzyjemniejszymi na uczelni.

Jeśli jest jedna rzecz, która charakteryzuje studentów kierunków turystycznych. Jest to ich stosunek do życia. Większość z nich chce poznawać świat i żyć nowymi doświadczeniami, chce podróżować poznawać nowe kultury, itd. Ci młodzi ludzie są zabawni, charyzmatyczni, niespokojni, weseli, gadatliwi, imprezowi. Jesteśmy pewni, że będziecie się świetnie bawić.

Jak zostać kasjerem w sklepie?

3. W turystyce są najpiękniejsze kobiety.

Nie ma żadnego konkretnego powodu, by tak twierdzić, ale wierz mi, to prawda!

4. Poznasz różnych ludzi.

Ogólnie rzecz biorąc, studenci uniwersytetów rozwijają szerszą zdolność do zrozumienia różnych sposobów myślenia i działania, a nawet różnorodność preferencji seksualnych jest postrzegana jako całkowicie normalna. Będziesz miał znajomych wszelkiego rodzaju, prawdopodobnie z różnych kultur i krajów; różne gusta, pragnienia, marzenia, motywacje, itp. Pozwoli rozszerzyć twój umysł na nowe horyzonty i rozwinąć w tobie inny sposób widzenia świata.

5. Nauczysz się języków.

Każdy, kto pracuje w turystyce może ci powiedzieć, że aby osiągnąć sukces w tym sektorze, potrzebujesz co najmniej dwóch języków oprócz twojego języka ojczystego. Rynek turystyczny tego wymaga, trzeba znać angielski, ale inne języki są również cenne. Co powiesz na naukę mandaryńskiego chińskiego, francuskiego, niemieckiego, portugalskiego czy japońskiego? Każda prestiżowa instytucja akademicka zaoferuje w swoim planie naukowym naukę jednego, dwóch lub nawet trzech różnych języków.