Studiowanie za granicą jest jednym z najlepszych doświadczeń dla uczniów w każdym wieku. Jeśli zapytacie jakiegokolwiek ucznia, który studiował w innym kraju jest bardziej niż prawdopodobne, że powie wam iż to doświadczenie było niezapomniane i w jakiś sposób ten etap zmienił ich życie. Studiowanie za granicą jest decyzją, która ma pozytywny wpływ zarówno na poziomie osobistym, jak i zawodowym.

Oto główne powody, dla których uważamy, że powinieneś rozważyć za granicę.

Nauczysz się innego języka.

Nie ma porównania z uczeniem się przez lata w szkole lub w szkole językowej w twoim kraju. Studia za granicą sprawiają, że twój mózg koncentruje się na języku kraju, w którym jesteś przez cały dzień. Uczysz się w dużo szybszym tempie. Studiowanie za granicą zmusza Cię do codziennych kontaktów w tym języku, dzięki czemu poprawiasz swój akcent i zwiększasz swoją płynność, nie zdając sobie z tego sprawy.

Przeżyjesz nowe doświadczenia.

Spotkasz mnóstwo ludzi, należących do innej kultury. Wyjazd studyjny zabiera Cię z Twojej „strefy komfortu” i staje się prawdziwą przygodą każdego dnia. Jest to okazja do reorganizacji swojego życia, spakowania tego, czego potrzebujesz do walizki i radzenia sobie z nieprzewidzianymi sytuacjami.

Zalety studiowania programowania

Zrobisz różnicę w swoim CV.

Określenie w CV, że studiowałeś/aś za granicą jest dodatkową wartością w stosunku do Twoich umiejętności językowych. Oprócz gwarancji jaką daje rekrutującemu, doświadczenie to pomaga również w dostosować się do innych kultur.

Dowiesz się więcej o sobie i staniesz się bardziej samowystarczalny.

Nowe i nieznane środowisko może pokazać Ci wyraźnie, w czym jesteś dobry, a także w czym masz miejsce na poprawę. Z drugiej strony, nie ma lepszego nauczyciela niż potrzeba. Ponieważ nawet jeśli podróżujesz z pewnymi potrzebami (zakwaterowanie, ośrodek szkoleniowy, itp.), pojawi się wiele sytuacji, w których będziesz musiał podjąć działania lub podjąć drobne decyzje samodzielnie. Ta rzeczywistość uczy cię być bardziej refleksyjnym, dobrze mierzyć konsekwencje i szybko uczyć się na swoich błędach.

Tworzenie trwałych relacji.

Podróżowanie za granicę i nieznajomość wielu osób na początku może zwiększyć Twoje umiejętności komunikacyjne i społeczne.

Poszerzysz swoją sieć kontaktów międzynarodowych.

Będziesz miał okazję poznać wiele osób zarówno z kraju, do którego podróżujesz, jak i z innych narodowości. Myśląc długofalowo nigdy nie wiadomo, kiedy ten międzynarodowy kontakt może być potrzebny. Dzisiejsza technologia pozwala na komunikację z dowolnego miejsca na świecie za pomocą jednego kliknięcia.

Odkryjesz nową gastronomię.

Jednym ze sposobów na poznanie innej kultury jest jej kuchnia. A jedzenie jest równoznaczne z odżywianiem się, ale także z przyjemnością. Może po powrocie do domu zachwycisz rodzinę i przyjaciół nowymi przepisami.

Możesz ubiegać się o pracę za granicą.

Po opanowaniu języka, Twoje możliwości pracy zwiększają się wykładniczo. Mówienie, pisanie i rozumienie języka angielskiego doskonale pozwala na ubieganie się o możliwości kariery w wielu krajach; od Kanady i Stanów Zjednoczonych, przez Australię i Nową Zelandię, aż po Wielką Brytanię i Maltę, między innymi.